Wybieramy firmę do budowy domu

Wybór firmy do budowy domu to często bardzo trudna decyzja. Dom to niemały wydatek i nikt nie chce stracić pieniędzy przez nieuczciwą firmę budowlaną. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze należy dokładnie przeanalizować wszystkie oferty.

Zacząć oczywiście należy on znalezienia firmy budowlanej. Tu na początek można skorzystać z Internetu. W sieci znajdziemy wiele portali budowlanych, na których firmy się ogłaszają. Istnieją także takie, które dają nam możliwość wysłania zapytania do kilku firm na raz. Inny sposób to oczywiście firmy z polecenia. Warto popytać znajomych, którzy już się pobudowali z usług jakiej firmy korzystali i czy są zadowoleni. Można również sprawdzić opinie na temat firm na różnych portalach, jak tutaj: http://forum.ladnydom.pl/forumdom/w,217,165233210,165233210,Budowa_domu_firma_DQM_Bialystok_opinie.html?t=1513081703#p165233210 . Najlepszym jednak sposobem jest przejażdżka autem po pobliskich budowach i samemu sprawdzenie, jak buduje dana ekipa.

Kiedy mamy już wytypowaną firmę, bardzo ważne jest ustalenie wszystkich szczegółów dotyczących budowy. Mowa tu np. o materiałach z jakich ekipa budowlana będzie korzystać. Pamiętajmy, że nie mogą być to materiały najtańsze, nawet jeśli na początku niska cena będzie dla nas atrakcyjna. Materiały niskiej jakości to kłopoty i problemy w przyszłości.

Ważne jest także prawidłowe sporządzenie umowy. Zawarte powinny być w niej wszystkie ustalenie. Niczego nie pozostawiajmy, zwłaszcza kwestii termin ustnym ustaleniom. Jeśli chcemy uniknąć przykrych sytuacji i nieporozumień w przyszłości zadbajmy o to, aby umowa była jak najbardziej szczegółowa.