Właściwości zaprawy wyrównującej

Wyrównanie powierzchni ścian czy podłóg to jedne z najważniejszych czynności wykończeniowych. Bez nich mieszkania straszyły by nas nierównymi, pełnymi ubytków i otworów płaszczyznami. Z tego właśnie powodu stworzono takie produkty jak, np. zaprawa wyrównująca. Bez nich współczesne budownictwo nie byłoby na tak zaawansowanym poziomie, na jakim jest obecnie. Warto je zatem stosować, pamiętając jednak, by stawiać na produkty sprawdzonych wytwórców. Na rynku funkcjonuje wiele firm, ale nie wszystkie oferują nam sprawdzone rozwiązania. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy dana zaprawa będzie dla nas odpowiednia, zawsze można poszukać opinii innych użytkowników w internecie.

Jednak zaprawa wyrównująca może mieć też zupełnie inne zastosowania. Z doświadczenia budowlańców wynika, że może się świetnie sprawdzić również w roli podkładu, w tym również podkładu podłogowego. Wykonanie takiego podkładu z zaprawy wyrównującej, sprawia że zużywamy na podłodze o wiele mniej posadzek samopoziomujących i zapraw klejących. Jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne.

Bez względu na to w jakiej roli wykorzystujemy zaprawę wyrównującą, musimy pamiętać o najważniejszym: konieczne jest dokładne oczyszczenie powierzchni przed położeniem zaprawy. Sama czynność kładzenia zaprawy powinna zacząć się przede wszystkim od wypełnienia wszelkich ubytków i wyrównania obszaru wokół nich.