Modna tablicówka nie tylko na ściany. Jak jeszcze wykorzystać farbę tablicową?

Matowa, odporna na ścieranie i zmywanie nawierzchnia, po której można pisać kredą – dzisiaj farby tablicowe są bardzo modne. Oto sprawdzone inspiracje!

Tablicowa farba we wnętrzach

Farba określana jako tablicówka bardzo dobrze sprawdza się do malowania różnych powierzchni. To akrylowa farba o podwyższonej odporności na czynniki zewnętrzne, która nadaje się do używania jak tablica.

Produkt typu farba tablicowa kolory może mieć różnorodne – nie tylko czarny, ale również:

  • szary,
  • oliwkowy,
  • granatowy,
  • różowy,
  • niebieski,
  • biały.

Największym powodzeniem cieszy się klasyczna czerń oraz kolor oliwkowy, który bardzo dobrze imituje tradycyjne tablice szkolne.

Farba jak tablica – gdzie ją zastosować?

Ze względu na swoje właściwości farba tablicowa może być wykorzystana na wiele sposobów. Co można nią pomalować?

Kuchnia

Za pomocą farby tablicowej (kliknij) można pomalować jedną ze ścian lub miejsce nad blatem i uzyskać praktyczną nawierzchnię na notatki, na przykład listę zakupów, ważne daty, wiadomości do domowników.

Pokój dziecięcy

Zastosowanie tablicówki to także kapitalny pomysł do pokoju dzieci. Wtedy nie trzeba obawiać się o to, że ściany są pobrudzone malunkami – można łatwo zetrzeć je ściereczką.

Przedpokój i korytarz

Taka tablica sprawdzi się także w przedpokoju i na korytarzu, na przykład do zapisywania ważnych informacji przed wyjściem z domu.

Drzwi

Za pomocą farby tego typu można też pomalować drzwi. To świetny sposób, aby nadać im dodatkową funkcję.

Meble

Farbą tworzącą tablicowe nawierzchnie da się malować meble, aby odświeżyć ich wygląd. Świetnie nadają się na fronty mebli kuchennych, szafy.

Przedmioty

W końcu za pomocą takiej farby można malować też inne produkty jak pojemniki, doniczki na kwiaty, tace, podwieszane tablice w różnych kształtach, dlatego ma ona naprawdę szerokie zastosowanie.