Farba betonowa – charakterystyka

W ostatnim czasie styl wykańczania mieszkań i domów znacznie się zmienił. Coraz częściej rezygnujemy z ciepłych kolorów na ścianach i przytulnego mieszkania na korzyść wykończenia wnętrz na styl industrialny. Wnętrza wykończone tą farbą mają bardzo surowy styl.

Jednym z coraz częściej stosowanych elementów dekoracyjnych jest farba betonowa.

Farba betonowa – charakterystyka

Farba betonowa dostępna na Budujmy.eu ma zastosowanie głównie wewnątrz budynków. Może być nakładana na ścianę lub sufit. Dzięki zastosowaniu różnych technik jej nakładania możemy uzyskać konkretny wygląd na ścianie. Sposób jej nakładania nie jest trudny i możemy być wykorzystana nie tylko przez fachowca.

Powinna być stosowana na wcześniej przygotowaną powierzchnię z podkładem do farb.

W zależności od technik nakładania uzyskujemy na ścianie różne efekty. Ściany uzyskają efekt betonu z charakterystycznymi dla niego ubytkami, kolorem, pęknięciami i teksturą piasku. Dzięki zastosowaniu specjalnych środków powierzchnię farby możemy dodatkowo zabezpieczyć przed odpryskami i zarysowaniami. Ułatwi nam to również jej czyszczenie.

Kolor betonu sprawi niezwykle ciekawy efekt, nadając pomieszczeniu charakterystyczny chłodny klimat. Farba może być stosowana zarówno w dużych jak i małych pomieszczeniach.

Klimat chłodnego wnętrza zrobionego przy wykorzystaniu farby betonowej z całą pewnością ożywi kilka kolorowych dodatków wewnątrz, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.