projekty domów szkieletowych

Domy szkieletowe – projekty według pomysłu inwestora

Każdy ma jakieś wyobrażenie własnego domu, gdy planuje jego budowę. Nie każdy jednak potrafi wykonywać projekty domu, to wymaga jednak wykształcenia kierunkowego (architektura, budownictwo). Okazuje się jednak, że inwestor może mieć znaczny udział w projekcie. Przy czym nie chodzi o indywidualne zlecenie projektu domu tradycyjnego. Własne pomysły dadzą się łatwo przenieść na papier w przypadku domu szkieletowego drewnianego.

Domy szkieletowe wkraczają do polskich wsi i miast

Domy szkieletowe projekty wracają do łask. Na razie jeszcze nieśmiało, bo ciągle drewno jako materiał budowlany nie ma w naszym kraju dobrej marki. Niesłusznie, bo w krajach zamożnych i o surowszym klimacie niż u nas (Kanada, kraje skandynawskie) drewniane budownictwo jest bardzo rozpowszechnione. W Polsce coraz częściej inwestorzy rezygnują z postrzegania domu jednorodzinnego jako oznaki zamożności i prestiżu. Liczy się za to podejście ekologiczne, oszczędność energii, koszty budowy i koszty późniejszego użytkowania budynku. A jako że domy drewniane o konstrukcji szkieletowej mają wiele zalet (niższe koszty budowy i eksploatacji, krótki czas budowy, trwałość i ciepło), nic dziwnego, że przestają być traktowane tylko jako domki letniskowe, ale są budowane od podstaw jako budynki całoroczne.

Zaproponuj własne pomysły

Inwestor i jego rodzina najlepiej wiedzą, jakiego domu potrzebują. Przy współczesnej technice nawet laik budowlany może mieć udział w powstawaniu domów szkieletowych – projektów. Wystarczy, że objaśni projektantowi, czego oczekuje, by profesjonalista wykorzystał jego pomysły. Następne etapy realizowania własnych propozycji to:

  • wykonanie przez projektanta komputerowej wizualizacji domu,
  • naniesienie poprawek,
  • przygotowanie dokumentacji techniczno – budowlanej przez architekta,
  • adaptacja projektu przez kierownika budowy,
  • budowa domu.

Najpóźniej po 4 miesiącach projekty domów szkieletowych są zrealizowane. Można się wprowadzać do nowego domu i cieszyć wygodną siedzibą rodziny.