Dom na miarę potrzeb XXI wieku

Jedni stawiają na tradycyjne rozwiązania i kurczowo trzymają się utartych schematów, a inni stawiają na nowoczesne budownictwo i szukają innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Nowoczesny dom piętrowy będzie połączeniem komfortu, ergonomii, bezpieczeństwa i estetyki. Każdego roku przybywa miłośników stylu modernistycznego, przez co rośnie zainteresowanie projektami nowoczesnych domów. Wybór jest ogromny, dzięki czemu niezleżenie od potrzeb i preferencji każdy inwestor znajdzie dla siebie optymalny wariant.

Co wyróżnia projekty domów piętrowych nowoczesnych?

projekt-domu-dab

Nowoczesne domy piętrowe są marzeniem wielu inwestorów. Już dawno przestały być modne rozwiązania, w którym prym wiedze przytłaczający przepych. Obecnie stawia się na prostotę, minimalizm niemalże we wszystkim. Nie wiąże się to jednak z nudą i ograniczeniami. Jest wręcz przeciwnie – można liczyć na ogromne możliwości. Tym właśnie wyróżnia się nowoczesnej budownictwo. Wznoszone domy mają plany opierające się o prostopadłościany. Mówić można o płaskim dachu, chociaż opcji do wyboru jest więcej. Wielu inwestorów decyduje się na projekt z dostawionym garażem. W przypadku domów nowoczesnych nacisk kładzie się na:

• jasną kolorystykę,
• brak zbędnych ozdobników,
• sprytne rozwiązania,
• ekologię,
• energooszczędność.

Wnętrza nowoczesnych domów można poznać po wpływie stylu modernistycznego, minimalizmie i surowości. Wszystko to pozwala na uzyskanie efektu optycznego powiększenia pomieszczeń. Utrzymywana jest jednolita stylistyka, a wszystkie elementy wyposażenia tworzą spójną całość aranżacyjną. Dostępna przestrzeń dzielona jest na strefy funkcyjne. Najczęstsze rozwiązanie dotyczy strefy dzienne i nocnej. Ta pierwsza jest otwarta, gdzie przebywa się w ciągu dnia i przejmuje gości. Z kolei strefa nocna uznawana jest za tą prywatną. Dom piętrowy nowoczesny projektowany jest w taki sposób, aby ograniczyć do minimum straty ciepła, sięga się po odnawialne źródła energii.