A może dom o metrażu poniżej 100m2?

Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o projekty domów tanich w budowie do 80m2. Nie trzeba wydawać kilkunastu tysięcy złotych na indywidualny projekt na zamówienie, gdyż te katalogowe dostępne są w różnych wariantach i można dostosować je do swoich potrzeb. Nawet najmniejszy i najtańszy dom w budowie do 100m może praktyczny i atrakcyjny.

Czy warto wybrać projekt domu do 100m tani w budowie?

Posiadanie małego domu wiąże się z wieloma zaletami. Wiele osób nie jest ich nawet świadoma, przez co niepotrzebnie tracone są pieniądze na projekty domów o nadprogramowym metrażu. Każdy metr kwadratowy przeciecz kosztuje i to nie mało, a przy budowie domu liczy się każdy pieniądz.

• Domy o małym metrażu są bardzo przytulne. Nie ma znaczenia to czy mieszka się w nim samemu czy z rodziną. Mniejsza przestrzeń i odległość między domownikami przekłada się na możliwość spędzania ze sobą większej ilości czasu, zacieśniania więzi.
• Mniejszy dom jest tańszy w budowie. Można uchronić się przed długami, które będą ciągnęły się za nami długimi latami. Lepiej jest przeprowadzić się do mniejszego domu, a jeśli w przyszłości wystąpi potrzeba większego metrażu, można kupić po prostu większą posiadłość.
• Małe domy mają to do siebie, ze mniej jest do remontowania i niższe są koszty eksploatacyjne. Mniejsze koszty widoczne są w przypadku rachunków, urządzania pomieszczeń i dekorowania ich.
• Mniejsza przestrzeń przekłada się na mniej bałaganu. Dużo łatwiej i jednocześnie taniej jest utrzymać porządek w każdym wnętrzu. Wystarczy sprzątać na bieżąco, aby cieszyć się zawsze schludnym i komfortowym mieszkaniem.
• Mając większą działkę i budując na niej mały dom, można zyskać więcej wolnej przestrzeni na ogród.
• Mała przestrzeń wymaga dobrej organizacji. Stawiając na ergonomię, można stworzyć sobie funkcjonalne wnętrza, wykorzystując do maksimum dostępną przestrzeń.